נייד: 054-5482500

טלפון: 04-6369933

מה עושים אם הלקוח לא משלם

הסיכון שאותו חווים עסקים רבים
במהלך שנות פעילות של העסק רואים בעלי עסקים רבים כיצד הם נקלעים למצבים לא פשוטים. חלק ממצבים אלו קשורים לכך שלקוח אחד או מספר לקוחות לא משלמים את הכסף שהם חייבים לעסק לאחר שקנו סחורות או קבלו שירותים. כך שואלים בעלי עסקים שונים כמעט בכל מקום במדינת ישראל מה עושים אם הלקוח לא משלם להם.

ברור לכולנו שאף בעל עסק ואף אדם לא אוהב שחייבים לו כסף. לכן השאלה הקשה הזו של מה אפשר לעשות בנדון כשלא מקבלים כסף מהלקוחות היא לגיטימית ובעלת משקל רב. נראה כי על התשובה לשאלה זו יכול לענות מי שעוסק בצורה רצינית ונרחבת מאוד בשירותי גבייה של חובות מסוגים שונים של לקוחות.

עמידה במצב לא פשוט עבור העסק
בלא מעט פעמים מרגישים בעלי עסקים בישראל כיצד הם עומדים לבד מול אתגרים קשים מאוד. לעתים מדובר על קושי בשיווק של מוצר מסוים, לעתים מדובר בקושי בהתנהלות לגבי כוח האדם, ולעתים מדובר על חובות שיוצרים לקוחות של העסק. אין ספק שקשה לעמוד לבד מול אתגרים מסוימים, ולכן סיוע מקצועי הוא חשוב מאוד.

כך, מי שעדיין שואל את עצמו מה עושים אם הלקוח לא משלם על סחורה או שירות או כל דבר אחר, הרי שחשוב מאוד למצוא את מי שעוסק בתחום הגבייה ויכול ליצור מענה מדויק לשאלה זו. זאת בין אם מדובר על חוב אחד גדול של לקוח עיקש ובעייתי מאוד ובין אם מדובר על חובות תדירים שנוצרים בעקביות לעסק.

ניתן בהחלט לשנות את רוע הגזירה
לאחר שמבינים שלא צריך לעמוד לבד מול אתגר הגבייה הקשה מאוד, חשוב להבין עד כמה באמת ניתן לשנות את רוע גזירת החוב ולראות כיצד תזרים המזומנים של העסק לא נפגע בגלל לקוחות בעייתיים. נראה כי פעולות נכונות של גבייה מונעות שאלה לגבי מה עושים אם לקוח לא משלם מאחר ונוצר תהליך מסודר לגבי החוב.

מצב שבו עסק נקלע לקשיים לא רק בגלל כמות מכירות לא מספקת, ניהול לא נכון של מלאי, או הוצאות שכר גבוהות מדי, אלא בגלל מוסר תשלומים נמוך, הוא כזה שאף עסק לא צריך לסבול ממנו רק בגלל שמישהו חושב שמדובר על גזירה משמיים. שירות גבייה איכותי שפותר את שאלת בעייתיות הלקוח בכל הקשור לחובות, הוא ראייה לכך.

השארת תגובה